زله یکی از بلایای طبیعی است که از دیرباز بشر بدنبال راه های پیش بینی وقوع آن بوده است. تا حدودی هم موفق بوده اما هنوز نتوانسته بصورت دقیق وقوع آن را تخمین زده و پیش بینی کند. تجربه ثابت کرده که پیشگیری بهترین راه حل مقابله با این واقعه خسارتبار می باشد. با تمام پیشرفت های حاصله در علوم مهندسی و مقاوم سازی و بهینه سازی ساختمان ها در برابر زله متاسفانه بعلت نادیده گرفتن این علوم در زمان اجرا شاهد خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری در هنگام وقوع آن هستیم. یکی از این زله های مرگبار دهه های اخیر زله دی ماه سال 82 بم در استان کرمان است که خانواده های بسیاری را داغدار کرد. 

در پروژه پیش رو که حاصل روزها بازدید محلی و بررسی نکات مهم اجرایی می باشد بوضوح تاثیر نادیده گرفتن این نکات در زمان اجرا قابل پذیرش و ملموس است. این پروژه در فرمت پاورپوینت و در 255 اسلاید و شامل بیش از 200 عکس از مراکز دولتی و ساختمان های عمومی شهر بم تهیه شده است. پس از نشان دادن تعدادی عکس از خرابی های هر ساختمان در تعدادی جدول طبقه بندی زیر لحاظ شده است:

1- مشخصات عمومی پروژه شامل نام آدرس سال ساخت نوع آسیب و .

2- مشخصات فنی پروژه شامل نوع اسکلت سقف سیستم جانبی

3- گزارش بازدید

4- معایب سازه ای و غیر سازه ای

5- علل تخریب

این پروژه بسیار کاربردی و قابل استفاده برای تمامی دانشجویان مهندسین و مجریان عزیز می باشد.

امید است که با دقت بیشتر در زمان ساخت شاهد چنین حوادث ناگواری در حین وقوع زله نباشیم.

برای دانلود به آدرس زیر مراجعه نمایید:

aradshop.sellfile.ir

بررسی علل تخریب ساختمانهای دولتی و عمومی زلزله بم

آموزش اجرای پله مارپیچ بتنی

نرم افزار طراحی و کنترل قالب بندی تحت اکسل

های ,زله ,پروژه ,وقوع ,ساختمان ,عمومی ,وقوع آن ,می باشد ,در زمان ,است که ,دولتی و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Forgotten Son kasbine مرکزمهندسی پزشکی شیراز آشپزی محسن فیاض پانوراما Adam taufaksunccent گر نگهدار من آنست که من میدانم ------ شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد ابوالفضل حصارکی کیست ؟ کلاهبردار یا کارآفرین